אדם נולד רק פעם אחת (חיבור לדוגמה)

 "אדם נולד רק פעם אחת, לכן עליו להנות מכל הטוב שבחיים ואין זה הוגן לתבוע ממנו חובותיו למשפחתו, למדינתו ולחברה"

* חווה אמירה זו בצורה מנומקת.

–     –     –

   אמרה זו לא יכולה להתקיים על-פי כל כללי השכל והלב הישרים והיא מופרכת ביסודה. לא יכול להתקיים מצב בו לא יהיו על אדם מטלות וחובות למשפחתו, למדינתו ולחברה. נשאלת השאלה כיצד תראה החברה כולה כאשר איש הישר בעיניו יעשה וישיג כל אשר ירצה בכוח הזרוע, בפשיעה וגנבות?

   אם וכאשר היו מצדיקים את אמרה זו ונוהגים על-פיה היה נוצר מצב של אי-סדר, שום חברה מסודרת ותקינה אינה יכולה להתקיים מבלי שכל אדם בחברה יתרום בחובותיו, ומבלי שיהיו חוקים וכללים ברורים מראש שידגימו לכל הפחות את הכללים הבסיסיים בחיי כל אדם ואדם. המצב יביא לאנרכיה בקרב החברה, הפשיעה תגאה – תהיה אנדרנלמוסיה שלמה.

   האדם לא יכול לדמיין בשום פנים שהוא שבק חיים לכל חי בעודו חי, האדם לא נולד וחי כדי למות וכזה האדם יחייה תמיד בתחושה שהוא מתקרב ליום בו יהיה בר-מינן. בני האדם ברי-הלבב יפעלו כמו מכונות, ללא רגש וללא כבוד לחיי האדם, בלי שום מהות ותכלית בחיים. מסיבות אלו לא ייראה האדם כל צורך במציאת בן/בת זוג והבאת צאצאים לעולם בכדי שימשיכו את הדור הבא.

   המוות הוא מצב בלתי נמנע אשר יש לעשותו בתהליך טבעי של קבלה והכרה, הכחשת המוות הופכת להיות מעמסה רגשית שלבסוף מתפרצת באופנים קשים. אין לתת למוות להיות מקובע לאדם בראש כך שהאדם יחיה ללא כל מטרה והמשכיות בחיים בגישה של  "אכול ושתה כי מחר נמות", ללא כל צורך לחשוב ולתכנן את מה שיהיה בעתיד.

   האדם נולד רק פעם אחת, זה מה שאלוהים נתן ואין להשתמש בכך בזה שלא הוגן לתבוע מהאדם לקיים את חובותיו למשפחה, למדינה ולחברה. מבלי התרומה האישית של כל אחד ואחד לא תהיה שום אפשרות קיום של חברה בכלל ושל אדם בפרט. זו תהיה דרך מהירה להכחדת זן האנושות.

   העולם ביסודו נולד טוב ואין אדם שאינו מודע לחובות ולזכיות המגיעות לו בעולם הזה. מלבד הגופים העליונים במדינה שמתפקידם לדאוג לאכיפה של כל החובות והזכויות של האדם חייבת להיות אמונה ואחיזה בדת אשר תדריך את האדם לנהוג באופן מוסרי כלפי כל אדם אחר בחברה ולתרום מעצמו למשפחתו, למדינתו ולחברה שבה הוא נמצא.

   לסיום, מוכרחים להיות גבולות, קוים אדומים ומוסכמות ברורים בליבו של כל אדם, גבולות אשר ינהיגו כל אדם ואדם ליצירת חברה טובה ומוסרית יותר. כל אדם שואב את הכוח להמשיך ולחיות, להתחתן, להקים משפחה והמשכיות, מתחומים שונים בחייו, אם זה בדת, באומנות, בספורט או בכל תחום אחר. כל אדם הוא עולם ומלואו אשר יש לו יעד ומטרה אותם הוא רוצה להשיג ולהגשים בחייו, ובכך להשאיר משהו אחריו. כל זאת תוך כדי מתן התרומה האישית שלו, ביצוע החובות החלים עליו ודרישת הזכויות שלו.


Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *